Vítkovice (dívky) : Řepiště 2:3 (1:1)

V úterý jsme zajížděli na mistrák do Vítkovic, kde nás hostil tým holek.

A měli jsme jím co vracet, vždyť domácí utkání jsme prohráli 3 – 2 a to jsme nedali minimálně 6. tutovek. A tak jsem byl zvědavý, zda se naši borci poučili a hlavně zda soupeři vrátíme porážku?

Domácí pořadatelé nás na úvod nemile překvapili, protože si spletli ročníky ve kterých se soutěž odehrává! Hřiště bylo postaveno od šestnáctky po šestnáctku a s celou šířkou hrací plochy. Nevím zda to byl záměr, protože soupeř střídal pravidelně dvě šestice? No a když po intervenci i rozhodčí nechal hřiště tak jak bylo postaveno, tak se začalo! Zpočátku se naši borci víceméně hledali na tak obrovském hřišti a tak jsem je nabádal, aby hráli ve zhuštěném bloku ve středu hřiště. Kondičně to tentokrát bylo hodně náročné, hlavně pro záložní řadu. Vždyť holky trénují 4 X v týdnu, takže byli dobře připravené a navíc se střídali v šestkách, zatím co my měli jen dva náhradníky!

Utkání se přelévalo ze strany na stranu bez šancí! Až pak po napadání soupeře dával soupeř malou domů a brankářka se asi ,,zasnila“ a pustila míč pod nohou do vlastní brány! A my šli zadarmo do vedení 1 – 0! Pak jsme si vytvořili spoustu gólových příležitostí dá se říct 100% , zejména Bobeš Kursa šel třikrát sám na bránu, pokaždé ovšem trefil brankářku a my tak nenavýšili skóre. A začalo to vypadat, jako by se zápas opakoval s domácího prostředí! Spoustu šancí, žádná využitá a nakonec prohra!!!!!

Do poločasu, jsme přece jen zvýšili na 2 – 0, to nám rozhodčí neuznal pro ofsajd dorážejícího Matyho Haroka! Ovšem tomu předcházel samostatný ,,nájezd“ na brankářku od Bobeše, opět neúspěšný!!!

No a tak přišel zákonitý trest. To si pro změnu vybral slabou chvíli náš brankář Petr Košťál. Soupeř zahrával roh a míč, který letěl s rohového kopu snad půl dne, tak spadl 2. metry od brány na koleno soupeřky a bylo srovnáno 1 – 1! Nevím na co myslel náš Petřík, asi byl okouzlen krásou soupeřky a balon nechytl přímo s rohu!

Poločas skončil 1 – 1.

V poločase jsem musel rázně promluvit naším borcům, protože do soubojů chodili, jako baletky, nahrávky, ty pro jistotu vůbec nebyli a vše se hrálo na náhodu!

V druhém poločase jsme si vytvořili opět nějaké šance, bohužel bez gólové tečky. Až si musel sám, náš nejlepší hráč utkání  Filda Křivánek vybojovat míč a projít přes tři hráčky a technickou střelou dál na 2 – 1!

Hru jsme chtěli trochu uklidnit a dát si nějaké přihrávky, aby soupeř také běhal! To se úspěšně dařilo dvojicí stopéru Adamu Rolečkovi a Pikimu, než do kombinace zapojili Petříka, který zbrkle odkopl míč na nejbližší útočnici, která šanci nepohrdla a srovnala na 2 – 2!

Hra se pak přelévala a šance střídala šanci na naší straně byl ,,vrchní spalovač“ Bobeš, který šel v druhém poločase minimálně třikrát na bránu soupeře, bohužel neuspěl! na druhé straně své dva góly odčinil Petřík, který vychytal útočnice soupeře! Když už to vypadalo na remízu a penaltový rozstřel, tak se do posledního úprku hnal opět Bobeš! Těsně před brankářkou hostí Bobešovi kousek utekl balón od nohy a Bobeš díky tomu, nemohl použít hrubou sílu, ale jen špičkou kopačky poslal míč kolem vybíhající brankářky. Naštěstí pro něho, ale i pro náš tým balón zapadl do brány! 3 – 2 pro nás!!

Bohužel jsme se nepoučili a nenavázali jsme na skvělý výkon s Třebovic, kde jsme ze tří šancí proměnili dvě! V zápase jsme si vytvořili minimálně 6. tutovek zejména pak v tomto ohledu hrál negatívní roli Bobeš! Vítězství bylo zasloužené, vždyť v zápase jsme byli lepším týmem a vytvořili si více brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit! A tak nás tři body stálo větší úsilí a snaha, než jsme chtěli.

Za velmi dobrý výkon v zápase bych chtěl tentokrát vyzvednou Fildu Křivánka, který toho hodně oběhal, vybojoval, ale také se zapsal do střelecké listiny. Dále bych chtěl vyzvednou výkon Adama Rolečka, který ač s nemocí, tak patřil mezi to lepší v zápase. Ještě bych chtěl pochválit Petříka v bráně ač dva góly jdou na jeho vrub, tak pak vychytal protihráčky a přispěl k vítězství!

do utkání nastoupili v obraně: Piki, v záloze: Kuba Nelhübel, Maty Harok a Filda tichý, v útoku: Bobeš Kursa a Vojta Biedroň.

Trenér Pikonský

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Žáci starší. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.