Klimkovice – Řepiště s.žáci 4:2

V pátek 7.9. jsme zajížděli na druhé mistrovské utkání do Klímkovic.Hráči domácího týmu byli vyššího vzrůstu a respekt naších hráčů byl od začátku patrný! A tak souboje vyhrávali domácí a vytvářeli si tlak a s tím i šance ke vstřelení branky. No a než jsme se ,,zahřáli“ tak jsme prohrávali 3 – 0!
To když naše obrana nestíhala ubránit přečíslování a vypadalo to, že si odvezeme domů pořádnou ,,nadílku“! Na to jsem musel zareagovat a apeloval jsem naše borce, aby hru zhustili a nenapadali soupeře a vyčkali si na případné brejky. Vždyť v kádru máme rychlonohého a střelecky velmi schopného Bobeše! Hra se postupem času vyrovnávala a i když soupeř byl výškově nad naše borce, tak my jsme chytrosti, bojovnosti a lepší fyzičkou přebírali poločas do své réžije. Naši borci přestali mít přehnaný respekt, začali více kombinovat, nahrávat si a najednou soupeř přestal stíhat. No a když po rychlé kolmé přihrávce od Adama se dostal ke své oblíbené ,,levačce“ Bobeš, tak najednou to bylo 1 – 3!Hned nato jsme si vytvořili pár náznaků šancí, ale bez úspěchů. To až když si vyměnila celá záloha míč a dostal se do zakončení Piki. Tak nádhernou střelou s 25. metrů ,,angličanem“ snížil na rozdíl jedné branky. Domácí od zaslouženého vyrovnání zachránil až rozhodčí, který odpískal poločas.

Do druhé půli jsem hráče povzbudil a šlo se na druhých 35. minut. Hra byla vyrovnaná a šance se střídali na obou stranách. Nás držel v bráně skvělým výkonem Petr Košťál. Až v závěru vyrovnaného utkáni jsme si nepohlídali urostlé domácí borce a ti nás potrestali hlavičkou s rohu a upravili tak stav na konečných 4 – 2 pro domácí. Přesto naše hráče musím pochválit za bojovný a odhodlaný výkon. Sportovně musím říct, že hráči domácích, ročník 2004 byli hodně urostlí a že výsledek je asi spravedlivý! Na druhou stranu náš tým byl důstojným soupeřem. Musím v dnešním zápase vyzvednout výkony borců Petra Košťála v bráně, Adama Rolečka v obraně v záloze opět skvělého Křivku a dvojicí Piki, Bobeš Kursa.
Dále hráli Mojžíšek Vašek, Navrátil Vašek, Fildu Tichého, Matyho Haroka a Kubu Nelhübla.
Díky za předvedený výkon a skvělou reprezentaci Řepišťského fotbalu.